درباره زبان هازبان فرانسه

زبان فرانسوی زبانی جهانی

زبان فرانسه، زبانی هندو اروپایی است از خانواده زبانهای لاتین و رومی. همانند دیگر زبانهای لاتین در زبان فرانسه هم شناسه مذکر و مونث، صرف فعل و تمایز میان ضمیر « تو » و « شما » داریم. زبان فرانسه قرابت بسیاری با زبان فارسی دارد. چرا که از دیرباز میان کشورهای فرانسه و ایران تبادلات فرهنگی در سطوح مختلف وجود داشته و روشنفکران ایران از دوره انقلاب مشروطه به بعد، اکثرا، دانش آموخته های مدارس و دانشگاههای فرانسه بودند. به همین دلیل، واژگان و ساختارهای بسیاری در دو زبان مشترک است ؛ لذا ایرانیان پیشاپیش بطور ناخودآگاه با زبان فرانسه آشنایی دارند. زبان فرانسه، زبان رسمی ۲۹ کشور است، که بیشتر آن‌ها در زبان فرانسه بهLa Francophonie (جوامع فرانسوی‌زبان) معروف‌اند. زبان فرانسه در رده سوم بیشترین گویشوران است و بیست درصد از اروپایی‌های غیر فرانسوی‌زبان، قادر به گویش زبان فرانسه ‌اند.این زبان یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است و همچنین این زبان به همراه زبان انگلیسی، به عنوان زبان « کار » شناخته شده است.

چرا زبان فرانسه بیاموزیم؟

1.زبان فرانسه، همانطور که توضیح داده شد، زبانی جهانی است.

2.زبان فرانسه، برگ برنده ای برای یافتن کار در بازارهای بین المللی است. چرا که کشور فرانسه پنجمین قدرت تجاری دنیا و سومین کشور بزرگ میزبان برای سرمایه گذاری های خارجی است.

3.زبان فرانسه، زبان فرهنگ (آشپزی، مُد، تئاتر، هنرهای دیداری، رقص و معماری) است ؛ و همچنین زبان ترانه و سینما.

4.زبان فرانسه، زبانی برای سفر و مسافرت است. زیرا کشور فرانسه پربازدیدترین کشور دنیا با 70 میلیون گردشگر در سال است. و در کنار آن، زبانی برای سفر به سوییس، بلژیک، موناکو، کانادا و کشورهای آفریقایی است.

5.زبان فرانسه، زبان تحصیل در دانشگاههای فرانسوی است که نه تنها تحصیل در آنها تقریبا رایگان است، بلکه بورس های تحصیلی متعددی هم وجود دارد.

6.زبان فرانسه، وسیله ای برای ارتباط با جامعه جهانی است. چرا که این زبان همزمان زبان کار و زبان رسمی در سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک، صلیب سرخ جهانی و … است.

7.زبان فرانسه، پنجره ای رو به دهکده جهانی است. چرا که پس از انگلیسی و آلمانی، سومین زبان کاربری اینترنت است.

8.زبان فرانسه، زبانی شیرین و آهنگین برای فراگیری است. که این مهم در انتشارات کلید موفقیت با طرح درسی خارق العاده، همراه با پشتیبانی، آزمون های مدون و تدریسی سطح بالا تبدیل به زبانی ساده برای یادگیری هم شده است.

9.زبان فرانسه، پلی برای یادگیری دیگر زبان ها مخصوصا زبان های لاتین (اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومی) است. همچنین برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار راهگشاست، چرا که زبان فرانسه بیش از نیمی از واژگان زبان انگلیسی را در بر دارد.

10.و نهایتا زبان فرانسه، زبان عشق و خرد است. چرا که کشور فرانسه مهد شاعران، نویسندگان و فلاسفه بسیاری در طول تاریخ بوده و هست.

برای تهیه پکیج تسلط بر زبان فرانسوی در 60 روز تحت نظارت استاد هادی غیر حضوری و سریع اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن